Сабақтың тақырыбы |
Қыстың қызығы |
||||
Сыныбы: 4 |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға тақырып туралы алған білімдерін толықтыру. Тақырыпқа сай тапсырмаларды орындата отырып, сөйлеу дағдыларын дамыту. Білім деңгейлерін оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттері арқылы көтеру |
||||
Күтілетін нәтиже: |
Сауатты жазуға және сөйлеуге үйрету |
||||
Оқу нәтижелері: |
Тақырыпты меңгереді, түсінеді, алған білімдерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолданады |
||||
Сілтеме: оқулық, интернет желісі |
|||||
Сабақтың кезеңдері: |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Ресурстар |
||
Басталуы |
1. Оқушыларға шеңбер құрдырып, бір – біріне тілек айтқызу.
Үй тапсырмасын сұрақ –жауап арқылы диологқа түсіру -Мәтін кім тұралы? — Ол қандай адам? -Оның сүйікті мақалы қандай? — еңбек туралы тағы қандай мақал білесің?
|
Оқушылар шеңбер құрып бір-біріне тілек айтады
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді |
|
||
Ортасы |
Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушылардың назарын суретке аударамын
-балалар бүгінгі біздің тақырыбымыз«Қыстың қызығы»
Қыс қызығы – зимние забавы Мезгіл – сезон Аққала соғу – лепить снеговика Мұз айдыны – каток
—Қалай ойлайсыңдар қыс мезгілі несімен қызық?
1-тапсырма Суретке қара. Сурет бойынша сөйлем құра.
2-тапсырма Фонетикалық талдау жасау.
Сергіту сәті
3-тапсырма «дұрыс /бұрыс» ойыны Қыста ғана болады 1.Ауа-райы аязды болады 2.Шанамен сырғанау 3.Суға шомылу 4.Гүл теру 5.Коньки тебу 6.Жаңа жыл 7.Наурыз мейрамы 8.Күн ыстық болады
|
Оқушылар бүгінгі ауа-райы тұралы әңгімелей-ді.
Оқушылар суретке қарап сабақтың тақырыбын табуға тырысады
Оқушылар хормен жаңа сөздерді қайталап, сөз тіркестерін құрайды.
Оқушылар өз ойларымен бөліседі.
Сурет бойынша әңгімелеу.
Оқушылар берілген сөздерге фонетикалық талдау жасайды
Оқушылар ü Дұрыс Х бұрыс деп белгілеп шығады
|
видеоматериал
|
||
Аяқталуы
|
Оқушылармен сабақтың соңында жазу жұмыстарын жүргіземін. |
|
|
||
Үйге тапсырма |
фонетикалық талдау жасау |